ליסינג


ליסינג

ליסינג תפעולי הינה שיטת חכירה /השכרה לטווח ארוך , בד"כ לתקופה של 36 חודשים הליסינג התפעולי מתאים בעיקר לעסקים וחברות בתקופת החכירה הלקוח משלם עבור שימוש ברכב תשלום חודשי קבוע וידוע מראש.

יתרונות הליסינג התפעולי

אשראי חוץ בנקאי ,אין הוצאה גדולה ומרוכזת לרכישה /פינוי וניצול האובליגו הקיים למטרת העסק ולא לצורך רכישת רכב סכום הוצאה קבוע,ידוע ומוגדר מראש שמאפשר שמירה על תזרים מזומנים יציב, ללא הוצאות חריגות. חיסכון בזמן ובכוח אדם ומשאבים –טיפול מקצועי בנושא ביטוח, רישוי, תחזוקה, ועוד-הכל כלול אין צורך להתעסק בקניה וברכישה של כלי רכב גמישות במקרה הצורך/החלפה או הפסקת עסקה עקב שינוי בצורך/תחלופת כ"א וכו הוצאה עסקית מוכרת/חשבונית שכירות חודשית

ליסינג מימוני

הוא הלוואה חוץ בנקאית לצורך רכישת רכב , בעסקה מימונית בד"כ משלמים מקדמה בגובה 15%-20% ואת היתרה במספר תשלומים לתק ופה שנקבעת מראש (בדרך כלל בין 36 ל-60 חודשים). במהלך תקופה זו הרכב יירשם על שם חברת הליסינג,והלקוח שמשתמש ברכב באופן קבוע , ישלם את כל התשלומים הקשורים הנוספים הקשורים לשימוש ברכב(ביטוח רישוי אחזקה טיפולים וכו ) , ניתן להוסיף לעסקת הליסינג המימוני בתשלום נוסף גם את עלויות הביטוח והרישוי ,אך אחזקת הרכב והטיפולים עדיין ישארו באחריות החוכר,ויחולו עליו. בד"כ בעסקאות ליסינג מימוני משלמים רק חלק מעלות הרכב ,ואת היתרה הנותרת משלמים בתום תקופת החכירה . היתרון של ליסינג מימוני שלא צריך להתעסק עם קניה ומכירה של רכב ,והרבה יותר פשוט להחליף את הרכב ברכב חדש/אחר בסיומה ובמקרים מסוימים ניתן לבצע התחשבנו והחלפה ,אפילו לפני סיום העסקה. שיטת הליסינג המימוני אהובה בעיקר על לקוחות פרטיים או עסקים קטנים , מאחר ובשיטה זו ההוצאה החודשית נמוכה יחסית ואין צורך בהלוואה בנקאית גדולה ומכבידה, לקוחות פרטיים מעידיפים שיטה זו מאחר והיא מאפשרת להם להחליף כל 3 שנים רכב וכך להשאר תמיד עם רכב חדש .